Konferencja online – czym to się je?

Konferencja online – czym to się je?

Pomysł na konferencję online zrodził się w mojej głowie po wysłuchaniu odcinka podcastu Małej Wielkiej Firmy, w którym Dagna Banaś dzieliła się swoim doświadczeniem w tym zakresie. Pomyślałam sobie, że fajnie by było zorganizować coś podobnego, tylko może na większą skalę..? Kilka miesięcy później pojawiło się inne pytanie: „A gdyby tak WordCamp przenieść online i poszerzyć jego WordPressową tematykę?” Ta myśl tak bardzo mi się spodobała, że zaczęłam szukać możliwości jej realizacji. Popytałam znajomych, poszukałam w Internetach, pospisywałam, co i jak można by rozwiązać i już. Dziś chciałam przybliżyć, co ty sam/a możesz zyskać i stracić (?) biorąc udział w takiej konferencji.

Zalety konferencji online

Zdecydowanym największym plusem takiego wydarzenia jest fakt, że możesz brać w nim udział i nie musisz wychodzić z domu. Ja wraz z rodziną mieszkamy na południu Polski i zawsze denerwował mnie fakt, że mam tak wszędzie daleko! Wprawdzie Wrocław, Kraków, Katowice i może jeszcze Poznań mam prawie w zasięgu ręki, ale już wybrać się do Łodzi, Warszawy, czy Trójmiasta to dla mnie nie lada wyczyn. Konferencja dziejąca się online praktycznie znosi takie trudności.

Drugi element to czas. Konferencje offline odbywają się w konkretnym czasie, zazwyczaj weekendami (w tygodniu przecież ludzie pracują) i zwyczajnie mogłoby być trudno znaleźć taki weekend, by zorganizować jeszcze jeden event. Element online znów przychodzi nam z pomocą. Wprawdzie konferencja będzie odbywać się od poniedziałku do piątku (3-7 czerwca), jednak dostęp do jej treści możesz wykupić na cały rok, a poszczególne prezentacje oglądać wtedy, kiedy będziesz ich potrzebować.

Wady konferencji online?

Jeśli zastanawiam się nad wadami, to przychodzi mi na myśl jedna kwestia. Może być nieco trudniej zapoznać nowych ludzi i porozmawiać z nimi, jeśli każdy z uczestników będzie siedział w swoim domu, przed własnym komputerem. Zrobimy jednak wszystko, by i ten element ułatwić. Zarówno pod poszczególnymi prezentacjami będzie możliwość ich komentowania, jak i w specjalnej grupie na Facebooku. Będziemy więc mieli możliwość networkingu, tyle że networkingu online.

To jak? Kupujesz bilet?

7 komentarzy

No i wpis zyskał 2gie życie. Temat jak najbardziej aktualny w obecnej sytuacji gdzie większość firm dopiero przesiada się na komunikację online. Takie konferencje dają możliwość bycia na bieżąco.

Moim zdaniem ogólnie udział w konferencji do już sama zaleta :)) wiec nie widzę żadnych wad, można jedynie podkreślić minus ze nie porozmawiamy z innymi osobami, ale najlepszy plus to własnie możliwość wzięcia udziału z każdego miejsca i do tego jak jest możliwość obejrzenia powtórki to robi to mega robotę :)) znam wiele osób które wracają do konferencji za kilka dni bo własnie maja czas. Moim zdaniem połączenie konferencji stacjonarnej z streamem daje super elastyczną możliwości i zwiększa ilość zainteresowanych.

Teraz ilość konferencji ONLIE znacznie wzrosła, ale taka forma jednak nie przypada mi do gustu.. Jednak wole spotkać się z ludźmi, zobaczyć ile osób jest zainteresowanych i to całkiem inne wrażenia po takiej KONF :)) wiadomo że bezpieczeństwo na 1szmy miejscu, ale nie mogę doczekać się normalności.

Fajny, konkretny artykuł. Czytając go, człowiek wie o co chodzi, a jak da się zauważyć na podobnych blogach raczej nie jest to regułą. Myślę, że będę tu wchodzić częściej i mam przeczucie, że się nie zawiodę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *